top of page

İPEKYOLU BİSİKLET ROTA AĞI

İpek Yolu’ndan, Bisiklet Yolu’na

İpek Yolu'nun dünya tarihindeki en önemli rolü, doğu ve batı kültürleri arasında bir köprü kurmuş, medeniyet ve ticaretin gelişmesini sağlamıştır.

Bisiklet Yolu Değil, Kültür Yolu İnşa Ediyoruz!..

İpekyolu Bisiklet Rotaları,  yalnızca bisikletçilerin değil,  kültürlerin, kardeşliğin,  barışın, sanatın, fikirlerin, bilimin, dinlerin, bilgeliğin geçtiği bir yoldur…

İpekyolu güzergahında tarihi, kültürel, coğrafi özellikleri bulunan yerlerin bisikletle gezilebilmesi ve rehberlik, teknik destek, konaklama, yiyecek, sağlık, emniyet gibi hizmetlerin hayata geçmesi ile birlikte yerel halka ekonomik katkı sağlanıyor.

Neden Bisiklet?

Bisikletle yapılan yolculuklar hava kirliliğine, küresel ısınmaya yol açmaz, sessizdir gürültü yapmaz, bisiklet kullanan kişiler daha sağlıklı olurlar, ekonomik ve eğlenceli bir ulaşım aracıdır. Ayrıca bisiklet sosyal bir araçtır. Ulaştığınız bölgede halkla içiçe olmanızı sağlar, doğa ile bütün olursunuz. Bisikletle çevreyi daha iyi gözlemler ve yeni yerler keşfedersiniz.

Bisiklet Özgürlüktür!

3 Haziran 2023 Dünya Bisiklet Günü

İstanbul Kadıköy İskelesinden başlayarak Çin’e bisikletle ulaşmayı hedefleyen Ersin Vural tek başına yola çıkıyor.

İpekYolu Bisiklet Rotalarını deneyimlemek amacıyla yola çıkan Ersin Vural, izlenimlerini internet üzerinden dünyayla paylaşacak.

ipekyolu-ersin.jpg

KERVAN YOLDA DİZİLİR

23 Yıllık çalışma hayatımda, ne zaman yatacağımı ne zaman kalkacağımı, iş süreleri içinde işsizlik korkuları yüzünden birilerinin isteklerini yerine getiren bir kişilik olarak yaşadım şimdiye kadar. Ancak bu saatten sonra zamanımı kendi istediğim tarzda bir yaşamı tercih ederek, bisiklet ile seyahat eden, gittiğim ülkelerin ve şehirlerin kültürlerini, yaşamlarını, tarihlerini öğrenmek ve aktarmak için yola çıkan, kolumdan saati çıkaran ve alarm saatini kaldıran bir yaşamı tercih ediyorum.

İNİSİYATİF ALARAK YOLA ÇIKIYORUZ!

Nisan 2023 te işten çıkarak İstanbul’dan Pekin’e bisiklet ile yola çıkıyorum. Bu yol için herhangi birinden bir beklenti içine girmeden inisiyatif alarak yeni bir yaşam için İpek Yolu rotasıyla pedal çevireceğim.

Yaşayacağım bu süreci internet sayfamız ve sosyal medya hesaplarından paylaşacağım, takip ederek yorumlarınızla desteklerinizi beklerim.

ERSİN VURAL

İnstagram: geziniyoo

Facebook: Ersin Vural

BİSİKLET İNİSİYATİFİ

www.bisikletinisiyatifi.com

İpekyolu Bisiklet Rotaları
İpekyolu Bisiklet Rotaları
İpekyolu Bisiklet Rotaları
İpekyolu Bisiklet Rotaları

Garmin Canlı Yol Haritası

İpekyolu Bisiklet Rota Ağını deneyimleyerek İstanbul - Çin yolculuğuna devam eden Ersin Vural'ın şuan nerede olduğunu Garmin haritasından takip edebilirsiniz.

Ersin Vural'ın İpekyolu Rotasından Bisikletle  İstanbul - Çin Yolculuğunda Fotoğraf / Video ve Yazılarını Blog Bölümümüzden Takip Edebilirsiniz.

Daha sonra tekrar deneyin
Yayınlanan yazıları burada göreceksiniz.
bottom of page