BİSİKLET İNİSİYATİFİ İLÇE EKİPLERİNİN
YAPMASI GEREKEN AŞAMALAR


Bu link Bisiklet İnisiyatifi ekibi için özel hazırlanmıştır. 
Bisiklet İnisiyatifi içinde kendi ilçenizi belirlemiş ve kendi işinizi kurma yönünde çalışmaya başlamışsanız yapmanız gereken aşamaları burada bulabileceksiniz.
Bu sayfa sürekli güncellenecek ve ihtiyaç duyduğunuz teknik bilgilere buradan ulaşabileceksiniz.

BAŞVURU FORMU HAZIRLAMA
İnternet üzerinden yapılan başvuruların direk size ulaşması ve anında haberdar olup geri dönüş yapabilmeniz için, Google hesabınız üzerinden kendi formunuzu hazırlamanız gerekiyor.

Başvuru formu hazırlamanın tüm ayrıntıları aşağıdaki videoda anlatılıyor.

FOTOĞRAF VE HAKKINIZDA YAZISI GÖNDERİN
Bisiklet inisiyatifi websayfamız www.bisikletinisiyatifi.com sitesinde size özel sayfa hazırlıyoruz.

Kendi sayfanız için bisikletli olarak çekilmiş ve yüzünüz net görülecek şekilde bir fotoğraf ve kendinizi anlatan kısa bir yazı gönderin. 

Ayrıca eğitim yapabileceğiniz alanları belirleyin ve bize yazın. Sahil kenarı, park alanı, kapalı kapazr yeri vs... farklı yerler olabilir.

Aşağıdaki linkten örnek alabilirsiniz;

İNSTAGRAM
Bisiklet eğitimleri ve bisiklet turlarımızı duyurmak, kendi işinizi geliştirmek için İnstagramı aktif olarak kullanmanız gerekiyor.

Kendi instagram profilinize Bisiklet Eğitmeni" olarak yazın ve www.bisikletinisiyatifi.com sitesini profilinize ekleyin.

Bu iki adresi takibe alın;

İnstagram da @bisiklet_egitimleri ve @bisiklet_inisiyatifi Sayfalarımızı takibe alın ve özelden mesajla "isim, il ve ilçenizi" yazarak gönderin. Böylece bizde sizi takip edeceğiz. 
@bisiklet_egitimleri  sayfamızda sadece ilçelerdeki ekip arkadaşlarımızı takip edeceğiz.
Aynı zamanda gönderilerde birbirimizi etiketleyeceğiz.
Ortak paylaşım görselleri hazırlayacak ve özgün story hikayelerini birbirimizi etiketleyerek paylaşacağız.

Aşağıda verdiğimiz linklerde İnstagramda paylaşmanız için fotoğraf ve videolar veriyoruz. Bu fotoğraflardan istediğinizi paylaşın ama mutlaka hergün 3-5 paylaşım yapın. 

FACEBOOK
Facebook'un avantajı, gerçek zamanlı bir sosyal paylaşım sitesi olması nedeniyle aktif kullanıyor ve reklamlarımız Facebook üzerinden ortak kararla aynı tarihte aynı miktarda veriyoruz.

Bisiklet İnisiyatifi Ekibine dahil olan herkes kendi reklamını vermek ortak kararla harekete katılması gerekiyor.

Facebook’ta, bisiklet eğitimleri ve bisiklet turları ilgili bilgileri ve güncellemeleri duyurabileceğimiz bir Facebook Sayfasımız var. Yaklaşık 10 yıldır aktif olan sayfamız 12,000 gerçek takipçiye sahip. 
Facebook Sayfamız "Bisiklet İnisiyatifi" 

Link; https://www.facebook.com/bisikletinisiyatifi
 

"Bisiklet İnisiyatifi" Facebook Sayfamızda siz ilçe temsilcilerine Editörlük veriyoruz. Sayfada editör olduğunuz zaman sayfayı yönetebilecek, paylaşımlar yapacak, mesajlara yanıt verebileceksiniz.
Seçilmiş reklam sayesinde, bulunduğunuz coğrafik bölgelerde yaşayan insan profillerine ulaşarak daha fazla öğrenci kazanabilirsiniz. 
Facebook Sayfamızda Editör olmak için ilk önce;
Facebooktan A Cengiz Yargıç Profiline arkadaş teklifi gönderin, 

Profil Linki;  https://www.facebook.com/pedalliyorumcengiz/ 


A Cengiz Yargıç'a facebooktan özel mesajla "Ben Bisiklet İnisiyatifi .... İli, ..... İlçe temsilcisi ......... Sayfada editör olmak istiyorum" yazın.
Facebook Sayfamızda editörlük verdiğimiz zaman sizin facebook profilinize bildirim olarak "Editör Davetini Onaylayın" yazısı gelecek. Onay verdiğinizde editör olarak sayfayı yönetebileceksiniz. 

Herkes kendi bölgesine ait reklamı kendisi veriyor.

Reklamlar Facebook sayfası üzerinden hem facebook hemde instagramda yayınlanıyor.

Reklamınızı nasıl vereceğiniz aşağıdaki videoda detaylı anlatılıyor;

TWİETTER

Bisiklet İnisiyatifi olarak Twietter da bisikletle ilgili haberleri, bisiklet turları vs.. paylaşacağız. Twietter sayesinde kurum ve kuruluşlara taleplerimizi ileteceğiz. Kendi hactaglerimizi oluşturarak bisikleti gündemde tutacağız. Birbirimizin paylaşımlarını “retweet“ yapacağız.

TELEGRAM

Bisiklet İnisiyatifi ekibi koordinasyon için kullandığımız telegram gurubumuza sizi eklememiz için telegram uygulamasını telefonunuza indirmiş olmanız gerekiyor.

Telegramda ki duyuruları takip etmeniz gerekiyor.

ZOOM TOPLANTILARI

Bisiklet İnisiyatifi Ekibi her hafta zoom toplantıları ile biraraya geliyor ve gündeme göre yapılacakla konuşuluyor. Zoom toplantısında ortak alınan kararlar diğer kişileri de bağlar, bu sebeple zoom toplantılarına mutlaka katılmanız gerekiyor.

YOUTUBE KANALIMIZ

Bisiklet İnisiyatifi Youtube kanalımıza abone olmanız ve videoları paylaşım yapmanız gerekiyor.

Kendi eğitimleriniz veya turlarınızla ilgili videolarınızı göndermeniz halinde youtube kanalımızda yayınlıyoruz.

TİME TÜRK HABER
Time Türk Haber Sitesi, Uluslarası yayın yapan ve Türkiye'de haber siteleri arasında ilk 10'a girebilmeyi başarmış internet haberciliği yapan yayın kuruluşudur.
Haber siteleri arasında ilk ve tek olarak "Bisiklet" kategorisini açtık ve bu kategorinin yönetimi Bisiklet İnisiyatifindedir. Siz ilçe temsilcilerimizin haberlerini burada yayınlıyoruz.

Örnek haberlerimizi aşağıdaki linkten inceleyin;

EĞİTİM KAMPLARI
Bisiklet İnisiyatifi belirli zamanlarda farklı illerde bisiklet turizmi çalışması yapıyor. 

Bu çalışmalara katılan ekip arkadaşlarımıza bisiklet rehberliği, rota hazırlama, tur programı oluşturma, fotoğraf ve video çekimleri gibi konularda eğitimler veriliyor.

BİSİKLET TURİZMİ
Bisiklet İnisiyatifi ile işbirliği yürüten A Gurubu Turizm Acentesi Biker Turkey ile bisiklet turları yapıyoruz.
Bulunduğunuz ilin tarihi, kültürel, doğal özelliklerine yönelik yerli ve yabancı turistlere yönelik yapılacak bisiklet turlarında, Bisiklet İnisiyatifi Ekibi "Bisiklet Rehberliği" görevini üstlenmesi ile tur başına ücret ödenecektir.
Turizm Acentesi tarafından oteller ile anlaşmalar yapılıyor ve bisiklet rehberleri misafirlerini otelden alarak, bisiklet rotalarında öncülük ediyor, teknik destek sağlıyor,

logo_bt6_edited.png