top of page
Ara

Yoga, Bisiklet, Deniz, Eğlence


Kuşadası - Efes Selçuk - Dilek Yarımadası Milli Parkı BİSİKLET TURU 3 Gün 2 Gece Hotel Konaklama, 3 Öğün Yemekler, Bisiklet, Rehberlik, Teknik Destek, Sigorta, Ara Transferler Dahil Tüm Acente Hizmetleri ile Sunulan Sınırlı Sayıda Katılımla Gerçekleştirilen Butik Turlardır.

Bisiklet Özgürlüktür Bizce bisiklet, bulunduğumuz yerin tüm çevresel şartlarına temas etme ve giderek onun bir parçası olarak hareket etme becerisi kazandıran yegâne araçtır. Bisiklet Turları, kendi gücümüzün farkına varmayı, doğaya dönüşü, mutluluğun sadelikte olduğunu ve birlikte yeni bir dünya keşfetmek için büyük fırsatlar verir. Bisiklet Turlarımız Blue Cat Travel acente hizmetleri ile sunulan konaklamalı butik turlardır. Bisikletlerimiz tur rotasına uygun olarak tasarlanmış ve kişinin yapısına uygun seçebileceği kaliteli bisikletlerdir. Bisiklet Turlarımız Rehberlidir, Teknik Destek ve Sigorta Hizmetleri Sunuyoruz. Konaklama Kuşadası Güzelçamlı'da denize sıfır Medos Hoteldir. Bisikletler bizden ama dilerseniz kendi bisikletinizi de getirebilirsiniz. Tur Programı: 1. Gün Güzelçamlı - Davutlar Bisiklet Etabı: 15 Km Bisiklet Yolu Etap; Kuşadası Güzelçamlı'dan Başlıyor ve Mavi Bayraklı Plajlarıyla ünlü Davutlar’da Bisiklet gezisi ile devam ediyor. Güzelçamlı tarihin ilk çağlarından günümüze kadar birçok medeniyete ev sahipliği yapmış, ve bu medeniyetler Güzelçamlı’da izlerini bırakmışlardır. Tarihin bilinen en eski Şehir Devletleri Federasyonu olan İyonya Uygarlığının Konsey Merkezi, toplantı yeri “Panion-ion” antik tiyatrosu Güzelçamlı’da bulunmaktadır. Bu antik alanda Bias ve Thales gibi antik çağın bilge ve filozofları konuşmalar yapmışlardır. 1922 yılına kadar bir Rum köyü olan Güzelçamlı’ya 1924 yılında Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından Yunanistan ile yapılan Mübadele antlaşması ile Yunanistan’ın Kavala Şehrine bağlı Elefteres köyünden gelen Türk Mübadil Muhacirler iskân ettirilmiş ve köyün ismi Güzelçamlı olmuştur. Kuşadası, Davutlar Güzelçamlı sahil bölgesinde 12 km kesintisiz bisiklet yolu bulunmaktadır. Sevgi Plajı ülkemizde bulunan en güzel plajlar arasındadır. Ege Denizi’nin sığ özelliğe sahip olması plajın tercih edilmesinde büyük rol oynamaktadır. Kuşadası, Davutlar bölgesinde bulunan okaliptüs ağaçları yaz mevsiminde gölgelenmek için tercih edilebilir. Plaj bölgelerinde tuvalet, duş, büfe ve kafeler yer almaktadır. Sevgi Plajı’nın çoğu bölgesinde; çay bahçesi, büfe, restoran ve kafeterya hizmet vermektedir. Sevgi Plajı’nın denizi oldukça berrak ve temizdir. Mavi bayrağı bulunan deniz, kum plajı olarak tanınmaktadır. Güzelçamlı karşısında Samos adası yer almaktadır.


2. Gün Pamucak - Efes Antik Kenti - Selçuk Bisiklet Etabı: 30 Km Pamucak, Efes Antik Kenti ve Selçuk gibi Tarihi Yerleri Bisikletle Geziyoruz. Selçuk'un 9 km, Efes antik kentinin ise 6 km kuzeyinde, uzunluğu beş kilometreyi bulan Pamucak (Efes Plajı) sahili bulunmaktadır. Ortalama 5 km uzunluğunda bir sahil şeridine sahip olan Pamucak Plajı, mavi bayraklı bir plajdır. Kum zambakları için doğal bir yetişme ortamı olan plaj; berrak ve temiz denizi ve güneşli sahili ile oldukça keyifli bir ortam sunmaktadır. Efes Anadolu'nun batı kıyısında, bugünkü Selçuk ilçesinin 3 km uzağında bulunan, daha sonra önemli bir Roma kenti olan antik bir Yunan kentiydi. Klasik Yunan döneminde İyonya'nın oniki şehrinden biriydi. Kuruluşu Cilalı Taş Devri MÖ 6000 yıllarına dayanır. Selçuk ise; Artemis Tapınağı (Dünyanın Yedi Harikası'ndan biri), Efes Antik Kenti (UNESCO Dünya Mirası), Meryem Ana Evi ve Kilisesi, St.Jean Kilisesi ve Mezarı, Selçuk(Ayasuluk) Kalesi, İsa Bey Camii, Yedi Uyuyanlar, Bizans Su Kemerleri ve Pollio Su Kemeri ile meşhurdur. İşte bugün bu tarihi, antik ve doğa güzellikleri olan yerleri bisikletlerimiz ile gezip görme şansına sahibiz.

3. Gün Dilek Yarımadası BüyüK Menderes Deltası Milli Parkı Bisiklet Etabı: 30 Km Bugünkü programımızda, Dilek Yarımadası Milli Parkını Bisikletlerimiz ile gezeceğiz. Ülkemizin En önemli Milli Parklarından biri olan Dilek yarımadası Milli Parkı 27.675 hektarlık bir alana sahiptir. Dilek yarımadası 20 km uzunluğunda ve ortalama 6 km. genişliğindedir. En yüksek yeri Dilek Tepesi (Mykale) 1.237 mt.dir. İçmeler, Aydınlık, Kavaklı (Kalamaki) Karasu Plajları başta olmak üzere birçok koylara sahiptir. Milli Park girişinde bulunan Tarihi Zeus Mağarası ve Sarıkaya Kanyonu önemli ziyaret yerlerindendir. Güzelçamlı’dan kalkan günübirlik tekne turlarıyla binlerce kişi cennet koyları ziyaret etmektedir. Milli Park Fauna – Flora açısından Türkiye’nin en zengin Parkıdır. Tür, alt tür ve varyete düzeyinde 804 adet bitki belirlenmiştir. Bu bitkilerden 6 adedi dünyada sadece Milli Parkta görülen türlerdir. Ayrıca Türkiye için endemik olan 33 adet bitki türü vardır. Bu benzersiz çeşitlilik nedeniyle Dilek Yarımadası Avrupa Konseyi tarafından Flora Biogenetik Rezerv Alanı ilan edilmiştir. Milli Park 28 çeşit memeli, 42 çeşit sürüngen, ve çok sayıda deniz canlısına ev sahipliği yapmaktadır. Ayrıca yarımada nesli tükendiği düşünülen Anadolu Parsının batıda yaşadığı son noktadır. Dünyanın en nadir 10 memelisinden biri olan Akdeniz foku yarımada kıyılarında yaşamaktadır. Yaban domuzları, yaban atları ve son yıllarda Antalya Düzlerçamından getirilip Milli Parka bırakılan alageyikler Milli Parkın barındırdığı hayvanlar arasındadır. Bir sonraki etkinlikte görüşmek üzere...

Comments

Rated 0 out of 5 stars.
No ratings yet

Add a rating
bottom of page