top of page
Ara

Büyükada Bisiklet Turları
2 Gün 1 Gece

Bisiklet Bizden + Rehberlik + Teknik Destek + Otel Konalama + Akşam Yemeği + Sabah Kahvaltısı +Sigorta, Acenta Hizmetleri ile Sınırlı Sayıda Butik Turlar


Bir vapur ile İstanbul’un tüm trafiği, gürültüsü, keşmekeşi ve beton yığınını arkamızda bırakıp, Büyükada’da yemyeşil, tertemiz bir dünyaya adım atıyoruz. Ahşap evleri, begonvilleri, yemyeşil doğası, lacivert denizi, bisikletle gezenler ile, sanki Akdeniz sahillerinde bir sayfiye kasabasına gelmiş gibiyiz.

Büyükada’nın en huzur verici özelliği ise adada motorlu taşıtların olmaması ve ulaşımın bisikletle sağlanıyor olması.

Yıllardır İstanbul’da farklı kültür, din ve dillerin huzurla buluştuğu ve bir arada yaşadığı, Müslümanı, Yahudisi, Rumu, Ermenisi herkesin bir olduğu, bayramların birlikte kutlandığı Büyükada’da hala nostaljik bir hava var.

Haftasonu Büyükada’nın çok kalabalık olduğu doğrudur ancak kalabalıklardan kaçabileceğimiz çok güzel gizli adresler olduğu gibi oğle saatlerini beklememiz şart değil. Adanı akşam saatlerinden gece yarısına ve sabah erken saatlerinde en güzel halini yaşıyoruz.


Tur Programı

1. Gün: Büyükada Akşam Sefası Bisiklet Etabı: 7 Km

Büyükada İskelesinde saat: 17:00 den itibaren misafirlerimizi karşılamaya başlıyor ve otel odalarına yerleştiriyoruz. Saat: 18:00 de tanışma, tur hakkında bilgilendirme için toplanıyoruz. Bisiklet seçimi yaptıktan sonra yokuşlar, vitesler, ani fren kullanımı gibi bisiklet sürüş teknikleri ve sürüş kuralları hakkında bilgilendirme yapıyoruz. Saat: 19:00 de başladığımız bisiklet turu ile Büyükada’yı geziyoruz.

Büyükada’nın yaklaşık olarak ortası olan “Birlik Meydanı”ndan Aya Yorgi Manastırı’na tırmanış yapıyoruz. Yaklaşık 1 kilometre arnavut kaldırımlı dik yokuştan tırmandıktan sonra, Büyükada’nın en yüksek tepesinde yer alan Aya Yorgi Manastırı’na varıyoruz. Aya Yorgi tepesi güneşin batışı ve ayın doğuşunu aynı anda izleme şansı sunuyor.

Bisiklet turumuz sonunda otelimize dönüyor ve serbest zamanla isteyen otelde dinlenmeye çekilebilir, isteyen Büyükada’nın keyifli gecelerine karışabilir.


2. Gün: Büyükada Büyük Tur Bisiklet Etabı: 12 Km

Sabah kahvaltımız ardından Büyük Tur Rotası için bisikletlerimizi hazırlıyor ve pedal çevirmeye başlıyoruz. Büyükada’nın bakir kalmış alanlarından geçen Büyük Tur yolunda sessiz sakin, tertemiz havanın ve yemyeşil doğanın tadını çıkartacağız.

Büyükada demek bisiklet demek. Harika evlerin, yemyeşil ağaçların arasından, alçalıp yükselen yollarda ilerlerken gördüğünüz manzaralar gerçekten enfes.

Bisiklet gezimiz ardından turumuzu sonlandırıyoruz.


Büyükada Bisiklet Turlarının Özelliği

* Sınırlı sayıda katılımcı ile gerçekleştirilen butik turlardır.

* Katılımcıların boy, kilo, yaş gibi özelliklerine göre kaliteli bisikletler hazırlanır.

* Bisiklet etapları her seviye katılımcı için uygundur. Ailece katılabileceğiniz rehberli, trafik güvenliği ve teknik destek sağlanan turlardır.

* Bisiklet sürüşleri Büyükada’nın tenha olduğu en güzel saatler içerisinde akşam günbatımı ve sabah erken saatlerine göre ayarlanmıştır.

* Bisiklet Turlarımız A Grubu Turizm Acentası Blue Cat Travel tarafından hazırlanmaktadır. Acente hizmetleri ile birlikte misafirlere sigorta hizmeti verilmektedir.


Ayrıntılar ve Rezervasyon: www.bluecattravel.com

1 commentaire

Noté 0 étoile sur 5.
Pas encore de note

Ajouter une note
Invité
02 sept. 2023
Noté 5 étoiles sur 5.

zaman ve fiyat

J'aime
bottom of page