top of page
IMG-20230305-WA0000.jpg

KUŞADASI
BİSİKLET DENEYİM VE EĞİTİM KAMPLARI

4 Gün 3 Gece

Pansiyon Konaklamalı, Bisiklet Bizden, Eğitimler, Rehberlik, Teknik Destek Hizmetleri ile Sunulan Sınırlı Sayıda Katılımla Gerçekleştirilen Deneyim Kamplarıdır.

Tarih:

11-14 Haziran 2024

Haftaiçi Ekonomik Program

Bisiklet İleri Sürüş Eğitimleri ve Deneyim

4 Gün 3 Gece

Haftaiçi Ekonomik Program (Salı, Çarşamba, Perşembe, Cuma)

Yer: Kuşadası / Güzelçamlı

Konaklama Türü: Boztaş Sitesi Pansiyon 2 Kişilik Odalarda

Bisiklet Bizden: Bisikletlerimiz Kişiye Göre Farklı Boy ve Tarzlarda (MTB, City Bike, Klasik, Yol, Kadın Bisikleti, Çocuk Bisikleti) Kaliteli Bisikletlerdir.

Bisiklet İleri Sürüş Eğitimi: Bisiklet sürebilen ama trafikte, arazi şartlarında, uzun yolculuklarda, yokuşlarda zorlanan, sürüş kalitesini ilerletmek isteyen, sele ve sırt ağrısı yaşayan, vitesler, ani fren gibi deneyimleri olmayanlar için hazırladığımız eğitimleri kamp boyunca uygulamalı gerçekleştiriyoruz.

Bisiklet Turları: Amatörler için uygun parkurlarda 4 gün boyunca farklı etaplarda deneyim turları, eğitmenler eşliğinde gerçekleştiriyoruz. Her seviyeye uygun bisiklet turlarımıza ailece, çocuklarınızla katılabilirsiniz.

Yoga: Kendi beden gücünümüzü tanıma, doğayla bir olma, doğru nefes teknikleri gibi egzersizlerle yoga yapıyoruz.

Kamp Ateşi: Gün içinde yaptığımız eğitim ve turları akşam kamp ateşi etrafında değerlendiriyor ve eğlencelerle geçiriyoruz.

Bisiklet Özgürlüktür: Bizce bisiklet, bulunduğumuz yerin tüm çevresel şartlarına temas etme ve giderek onun bir parçası olarak hareket etme becerisi kazandıran yegâne araçtır. Bisiklet Turları, kendi gücümüzün farkına varmayı, doğaya dönüşü, mutluluğun sadelikte olduğunu ve birlikte yeni bir dünya keşfetmek için büyük fırsatlar verir.

​Gezilecek Yerler: Kuşadası Davutlar, Güzelçamlı, Dilek Yarımadası Milli Parkı

Kamp Programı:

1. Gün Güzelçamlı - Davutlar

Saat 12:00’den itibaren Güzelçamlı’da buluşmaya başlıyoruz.

Odalarımıza yerleştikten sonra tanışma ve kamp programı hakkında bilgilendirme için toplanıyoruz.

Kişiye göre bisiklet seçimi yapıyor, boyuna göre ayarlıyor ve bisiklet sürüş teknikleri, gurup sürüş kuralları, vites, ani fren, yokuşlar, yol şartlarına göre sürüş teknikleri gibi eğitimler yapıyoruz.

Davutlar sahil boyunca bisiklet turu yapıyoruz.

Davutlar Sahil Bisiklet Etabı:

Mavi Bayraklı Plajlarıyla ünlü Davutlar sahil bölgesinde 12 km kesintisiz bisiklet yolu bulunmaktadır. Sevgi Plajı ülkemizde bulunan en güzel plajlar arasındadır. Ege Denizi’nin sığ özelliğe sahip olması plajın tercih edilmesinde büyük rol oynamaktadır. Kuşadası, Davutlar bölgesinde bulunan okaliptüs ağaçları yaz mevsiminde gölgelenmek için tercih edilebilir. Plaj bölgelerinde tuvalet, duş, büfe ve kafeler yer almaktadır. Sevgi Plajı’nın çoğu bölgesinde; çay bahçesi, büfe, restoran ve kafeterya hizmet vermektedir. Sevgi Plajı’nın denizi oldukça berrak ve temizdir. Mavi bayrağı bulunan deniz, kum plajı olarak tanınmaktadır. Karşısında Samos adası yer almaktadır.

Bisiklet turu ardından denize girmek, dinlenmek, atıştırmak için serbest zaman veriyoruz.

Akşam yemeğimizi kamp ateşi etrafında hem günün değerlendirmesi hemde müzikli eğlencelerle geçiriyoruz.

2. Gün: Dilek Yarımadası Büyük Menderes Deltası Milli Parkı

Sabah kahvaltımız ardından Milli Park Bisiklet Turumuza başlıyoruz.

Ülkemizin En önemli Milli Parklarından biri olan Dilek yarımadası Milli Parkı 27.675 hektarlık bir alana sahiptir. Dilek yarımadası 20 km uzunluğunda ve ortalama 6 km. genişliğindedir. En yüksek yeri Dilek Tepesi (Mykale) 1.237 mt.dir. İçmeler, Aydınlık, Kavaklı (Kalamaki) Karasu Plajları başta olmak üzere birçok koylara sahiptir. Milli Park girişinde bulunan Tarihi Zeus Mağarası ve Sarıkaya Kanyonu önemli ziyaret yerlerindendir. Milli Park Fauna – Flora açısından Türkiye’nin en zengin Parkıdır. Tür, alt tür ve varyete düzeyinde 804 adet bitki belirlenmiştir. Bu bitkilerden 6 adedi dünyada sadece Milli Parkta görülen türlerdir. Ayrıca Türkiye için endemik olan 33 adet bitki türü vardır. Bu benzersiz çeşitlilik nedeniyle Dilek Yarımadası Avrupa Konseyi tarafından Flora Biogenetik Rezerv Alanı ilan edilmiştir. Milli Park 28 çeşit memeli, 42 çeşit sürüngen, ve çok sayıda deniz canlısına ev sahipliği yapmaktadır. Ayrıca yarımada nesli tükendiği düşünülen Anadolu Parsının batıda yaşadığı son noktadır. Dünyanın en nadir 10 memelisinden biri olan Akdeniz foku yarımada kıyılarında yaşamaktadır. Yaban domuzları, yaban atları ve son yıllarda Antalya Düzlerçamından getirilip Milli Parka bırakılan alageyikler Milli Parkın barındırdığı hayvanlar arasındadır.

Bisiklet turumuz ardından akşam yemeğimizi kamp ateşi etrafında hem günün değerlendirmesi hemde müzikli eğlencelerle geçiriyoruz.

3. Gün: Kuşadası Merkez

Sabah kahvaltımız ardından Kuşadası ilçe merkezine doğru pedal çevirmeye başlıyoruz.

Kuşadası, gelişmiş turizm olanaklarıyla yerli ve yabancı turisti misafir eden bir tatil cenneti. Türkiye’nin en önemli yat destinasyonlarından biri olan ve her yaz devasa gezi teknelerinin ziyaret ettiği Kuşadası birbirinden güzel plajlarla çevrili. İlçenin hemen karşısındaki küçük adada büyüleyici bir manzara sunan Güvercinada Kalesi, Güvercinada'nın yanında uzanan küçük bir yarımada olan Yılancı Burnu, büyüleyici Ege Denizi ve Kuşadası manzaraları izleyebileceğiniz çok özel bir nokta, altın kumlu Kadınlar Plajı  ve taş mimarili klasik konakların çarpıcı bir manzara sunduğu Kaleiçi semti gibi pek çok turistik nokta bulunmaktadır.

Akşam yemeğimizi kamp ateşi etrafında hem günün değerlendirmesi hemde müzikli eğlencelerle geçiriyoruz.

4. Gün: Güzelçamlı Köy İçi, Panion-ion Antik Tiyatrosu

Sabah kahvaltımız ardından Güzelçamlı Bisiklet Turumuza başlıyoruz.

Güzelçamlı tarihin ilk çağlarından günümüze kadar birçok medeniyete ev sahipliği yapmış, ve bu medeniyetler Güzelçamlı’da izlerini bırakmışlardır. Tarihin bilinen en eski Şehir Devletleri Federasyonu olan İyonya Uygarlığının Konsey Merkezi, toplantı yeri “Panion-ion” antik tiyatrosu Güzelçamlı’da bulunmaktadır. Bu antik alanda Bias ve Thales gibi antik çağın bilge ve filozofları konuşmalar yapmışlardır. 1922 yılına kadar bir Rum köyü olan Güzelçamlı’ya 1924 yılında Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından Yunanistan ile yapılan Mübadele antlaşması ile Yunanistan’ın Kavala Şehrine bağlı Elefteres köyünden gelen Türk Mübadil Muhacirler iskân ettirilmiş ve köyün ismi Güzelçamlı olmuştur.

Son gün bisiklet turumuzu öğlen sonrasına doğru tamamlıyor ve kamp programımızın sonuna geliyoruz.

Bisiklet Kamplarımızın Özelliği:

 • Sınırlı sayıdadır. Böylece katılımcılarla rahat iletişim kurabiliyor daha verimli, keyifli turlar gerçekleştiriyoruz.

 • Haftaiçi gerçekleştirdiğimiz kamp programları sayesinde bölgenin daha sakin ve en güzel zamanlarını yakalıyoruz.

 • Yeme-İçme kişiye ait, serbest bırakıyoruz. Böylece ister kamp usulü market alış verişleri veya dilediğiniz restoranlardan kendi isteğiniz ve bütçenize göre yapabilirsiniz.

 • Bisikletle daha özgür olacağınız, denize sıfır, doğa içinde, çevreyi ve kendinizi keşfedeceğiniz, etkinliklerle dolu ama aynı zamanda en ekonomik şekilde tatilinizi istifadeye çevirebileceğiniz deneyimler kazanıyoruz.

 • Tüm kamp boyunca fotoğraf / video çekimleri yapıyor katılımcılara hediye ediyoruz.

KONAKLAMA YERİ:

BOZTAŞ SİTESİ

KUŞADASI BİSİKLET DENEYİM KAMPI / 4 GÜN 3 GECE

ÜCRET: 4500 TL

 

Ücrete Dahil Olanlar:

 • 2 Kişilik Odalarda Pansiyon Konaklama

 • Bisiklet, Bisiklet Teknik Hizmet

 • Eğitimler

 • Rehberlik

 • Fotoğraf / Video

 

Ücrete Dahil Olmayanlar:

 • Yemek ve İçecekler

 • Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri

 • Turumuz kamp alanında başlar ve son bulur. Tur öncesi kamp alanına ulaşım ve tur sonu dönüş kişiye aittir.

KATILMAK İÇİN AŞAĞIDAKİ FORMU DOLDURUN

bottom of page