5GÜN 4GECE KONAKLAMALI
KAYSERİ - ERCİYES - KAPADOKYA
BİSİKLET TURLARI

Bisiklet gezileri için Kapadokya, tam bir cennet diyarıdır. Kapadokya’nın eşsiz volkanik arazisinde birçok bisiklet parkurları mevcuttur. Rotaları tüm zorluk seviyelerine göre uyarlama seçeneğimiz ve grubun temposuna uygun hale getirme şansımız vardır.

Zengin doğası ve yaban hayatı ile Türk ve Dünya turizmine el değmemiş kaynak değerleri sunan, Yahyalı’nın kuzeyinde Erciyes, Sultan Sazlığı, Yay Gölü, doğusunda Zamantı Irmağı kanyonları, güneyinde Aladağlar Milli Parkı, Yedigöller Aksu kanyonu ve Türkiye’nin en görkemli Kapuzbaşı Takım Şelaleleri, Yahyalı’nın değerlerine değer katmaktadır. Bölgenin fiziki coğrafyası bütün doğa sporlarının aynı anda yapılabilmesine imkan sağlamaktadır.

Kayseri, her köşesi değişik uygarlıkların kalıntılarının birbiriyle kucaklaştığı Anadolu'nun en köklü ve en eski yerleşim alanlarından biridir. M.Ö. IV.binden, yani Kalkolotik (Bakırtaş) çağlardan başlayarak Asur, Hitit, Frig dönemlerinde ve Roma devri sonuna kadar bir yerleşim alanı olan Kültepe; bu uygarlıkların kalıntılarını barındıran bir açık hava müzesidir. Kayseri, bu önemli merkezin yakınında yer alan bir bölge olarak bu uygarlıkların hepsinden derin izler taşımaktadır.

Kayserinin turizm vitrinini süsleyen tarihi mekanlardan biri olan Soğanlı Vadisi, ilginç coğrafi yapısının yanı sıra, Hıristiyanlık alemi için son derece önem arz eden kiliseleriyle ünlüdür. Kapadokya bölgesinin doğusuna, Kayseri il merkezinin güneybatısına konumlanan Soğanlı, Yeşilhisar ilçesine 10 kilometre uzaklıktadır. Milyonlarca yıl önce Erciyes ve Hasan Dağı volkanlarından fışkıran lav ve küllerin soğuması sonucu ilginç yeryüzü şekillerinin meydana geldiği Kapadokya bölgesi, derin tüf vadileri, peribacaları ve insanlığa mesken olmuş kaya yerleşimleriyle biliniyor. Kapadokya’nın önemli bir parçası olan Soğanlı Vadisi, tüm bu özellikleriyle önemli bir turizm merkezi konumunda.

Kayseri’de turistik önem taşıyan belli kültürel eserler ise şunlardır: Kültepe Höyüğü (Kaniş-Karum), Erkilet Tümülüsü, Yılanlıdağ Tümülüsü, Herakles Lahti, Beştepeler Tümülüsleri ve Kapaklı Lahti, Garipler Tümülüsü, Roma Mezarı, Zihra Kalesi, Kayseri Kalesi, Gereme Harabeleri; çok sayıda medreseler, türbeler, kümbetler, köşkler, hanlar, hamamlar, kervansaraylar, Erciyes Dağı, Sultan Sazlığı, Yahyalı Şelaleleri (Kapuzbaşı Şelalesi vb.), Yedi Göller, Tekgöz ve Çiftgöz Kaplıcaları.

HER AYIN SON HAFTASI

5 GÜN 4 GECE

OTEL VE KAMP KONAKLAMA ALTERNATİFLİ

Katılım Sınırlı Sayıdadır.

Ön Rezervasyon Gerekmektedir.

 

Gurup veya ferdi katılım için başvuru formumuzu doldurun.

İsteğiniz halinde çiftlere veya guruplara özel turlar gerçekleştirebilir,

otel veya kamp seçenekleri, farklı aktivite taleplerine göre fiyat seçenekleri sunabiliriz.

Başvuru formuna bilmemiz gereken ayrıntıları yazmanız halinde taleplerinize uygun tekliflerimiz başvuru sahiplerine iletilecektir.

IMG-20210416-WA0002.jpg
tursab bikerturkey.png