İZMİR / Urla
Bisiklet Eğitimleri ve Bisiklet Turları
Sema Tuzcu ANGUN

Merhaba. 

Ben Sema. 

Bisiklet İnisiyatifi Urla Bisiklet Sürüş Eğitmeniyim. 

 

Küçük yaştan beri bisiklet kullanmak hayatımın her döneminde farklı ihtiyaçlarıma cevap oldu. Küçük yaşta yaptığım eğlence amaçlı sürüşlerin bana arkadaşlık, sosyallik ve fiziksel anlamda gelişim kattığını görüyorum. Üniversite yıllarında İstanbul'da trafiğe takılmadan işlerimi hızla ve keyifle yapabildim. Şimdi de yeryüzüne daha az ayak izi bırakmak, çevreyi korumak ve yavaşlamak gibi ihtiyaçlarımın tam karşılığı bisikletli yaşam diyebilirim.

 

Bisiklet eğitmenliğine 2015 yılında İstanbul Kadıköy bölgesinde başladım. Şu anda kızımı büyütmek için göç ettiğim Urla'da eğitmenliğe devam ediyorum. 

 

Katılımcıların pedallama anları başta olmak üzere tüm süreç beni oldukça heyecanlandırıyor. Ailesiyle bisikletli bir fotoğraf karesi hayali olanlar, öğrencileriyle, arkadaşlarıyla ya da torunlarıyla bisiklet sürmek isteyenler, sakinlik için pedallamak isteyenler, geçmişte engellenmiş olup şimdi cesaretle harekete geçenler, öğrenirken olumsuz deneyim yaşamış ve bunu düzeltmek isteyenler, bisikletli etkinlik ve sosyalleşmeyi arzulayanlar, doğaya yaklaşmak için bisiklet sürmeyi öğrenmek isteyenler… Bütün bu hikayelerle ilişki içinde olup; destekçi, eğitmen, yol gösterici ve pedal arkadaşı olmak beni çok mutlu ediyor. 

 

Eğitimler kişiye özel hızda ilerliyor. 

Teorik ve pratik çalışmalarla sağlıklı bir öğrenme gerçekleşiyor. 

 

Hayallerinizi ertelemeyin! 

Bisiklet Özgürlüktür. 

  • Instagram

Telefon: 0546 525 24 98

Bisiklet Eğitimleri

Bugüne kadar hiç bisiklet sürmemiş, denge sorunu yaşayan veya bisiklet sürüş kalitesini ilerletmek isteyenler için Bisiklet Eğitimlerine 7'den 70'e herkes katılabilir.

Tecrübeli Bisiklet Eğitmeni Sema Tuzcu ANGUN ile Birebir Özel Dersler.

Küçük egzersizlerle ilerliyor, önce bisiklet algısını geliştiriyor, denge sağlıyor, korkuyu yeniyor ve gerekli teknik bilgilerle kaliteli sürüş gerçekleştiriyoruz.

Yetişkinler için bisiklet bizden, 12 yaşın altında çocuklar için kendi bisikletleri olması gerekiyor.

İster haftaiçi, ister haftasonu – İstediğiniz gün ve saatlerde.

Bir ders ücreti 100 TL dir.

Bir ders süresi 1 saattir.

Bisiklet Eğitim Alanlarımız

Deneyim Turları

Temel Bisiklet Eğitimleri sonrasında sürüş kalitesini arttırmak adına Deneyim Turları yapıyoruz.

Siz bisikletle özgürce pedallarken Eğitimciniz size eşlik ediyor.

Trafikten uzakta geniş alanlarda yaptığımız deneyim turları esnasında doğru kalkış ve duruşlar, fren mesafesi, dönüşler, ani fren kontrolü, vitesler, yokuş teknikleri konusunda deneyim kazanmanızı sağlıyoruz. 

Bisikletli Tatil

Bisiklet Eğitimleri, Deneyim Turları ve Bisiklet Turları ardından Bisikletli Tatile çıkabilir ve özgürlüğü yaşayabilirsiniz.

Türkiye'nin önemli turizm bölgelerinde Konaklamalı, Rehberli, Teknik Servis, Araç Desteği, Sigorta, A Gurubu Acente hizmetleri ile Butik Bisiklet Turları organize ediyoruz.