İSTANBUL / Çekmeköy
Bisiklet Eğitimleri ve Bisiklet Turları
Turgay CİVELEK

Merhaba, ben Turgay, Bisiklet İnisiyatifi Çekmeköy eğitimcisiyim.

“7 den 70'e herkes katılabilir” sloganımızı, bahsi geçen aralığın da bir miktar üzerine çıkarak(71), her yaş grubundan öğrenci alıp, sürmeyi öğretme şansına erişmiş bulunuyorum :)

Eğitimler nasıl oluyor? Sorusunu bulunduğum ilçenin getirileriyle şu şekilde kısaca açıklayabilirim:

Öncelikle, eğitimlerde bisiklet benden ve minimal oluşunun getirileri dolayısıyla katlanır bisiklet kullanıyorum. Derslerimi, Hüseyinli Mahallesinde, randevu saatine göre; okul bahçesinde yada park alanında bulunan basketbol/halı saha gibi kalabalıktan uzak olan bu ortamlarda gerçekleştiriyorum. Standart haliyle bu şekilde olmasının yanında, gerekli koşulların karşılıklı olarak sağlanması durumunda, bulunduğunuz yerde ders alma imkanınız da var... 20 yılı aşkın süredir geliştirilen ve binlerce insanın bisiklet kullanmasını sağlayan eğitim programı ile düşme riskini ortadan kaldırarak, ortalama 2-3 ders sonunda sürüşe geçiyoruz. Sonrasında :vites kullanımı,+- eğimli yollarda sürüş, grup sürüşü, şehir içi ve şehir dışı sürüşler vb. gibi konularda sürüşünü geliştirmek  isteyenlerle, bahsi geçen ortamları deneyimlemek için parkurlar oluşturuyorum ve 2.bir bisikleti devreye sokarak birlikte sürüyorum. Gerekli olan her bilgiyi sizinle paylaşıp, akabinde deneyim sürüşleri gerçekleştiriyoruz. İlerleme hızımıza bağlı olarak ders sayımız belirleniyor.Tüm bu aşamaları bitirince, temsilcisi olduğum Çekmeköy’ün köylerinde, birebir bir tur organize ederek finali gerçekleştiriyoruz. Final turunda küçük bir hediye de benden size: finalde, gopro çekimi ile küçük bir “anı” videosu hazırlıyorum sizin için...Final turunun anlamı: artık her ortamda, güvenli bir şekilde sürecek durumdasınızdır. J

Bu süreç sonunda, bisiklet arayışınız olması durumunda, size “hangi bisikleti almalısınız? “noktasında tavsiyelerde bulunuyorum. İster x bir mağazadan yeni bir bisiklet satın alın, isterseniz de sayfa içeriklerimizde bahsettiğimiz gibi bisiklet ekspertiz hizmetinden faydalanıp; sizin için birlikte belirlediğimiz makul bir bisikleti, yine makul fiyatlara benden satın alın. Sonrasında ,bisikletinizin belirli bir seviyede olan periyodik bakım ve temizlik ihtiyaçları için de başka bir yere gitmenize gerek yok; talep etmeniz halinde, atölyemde hizmet alabilirsiniz.

Süreç ortalama olarak bu şekilde ilerliyor. Fazlasını, geldiğinizde birebir konuşuyoruz zaten...Günün sonunda, İlk dersle son ders arasında yaşayacağınız onca güzel duygunun yanında, herşeyden öte; artık siz de bir bisikletlisiniz...

  • Instagram

Telefon: 0553 629 27 48

Bisiklet Eğitimleri

Bugüne kadar hiç bisiklet sürmemiş, denge sorunu yaşayan veya bisiklet sürüş kalitesini ilerletmek isteyenler için Bisiklet Eğitimlerine 7'den 70'e herkes katılabilir.

Tecrübeli Bisiklet Eğitmeni Turgay CİVELEK ile Birebir Özel Dersler.

Küçük egzersizlerle ilerliyor, önce bisiklet algısını geliştiriyor, denge sağlıyor, korkuyu yeniyor ve gerekli teknik bilgilerle kaliteli sürüş gerçekleştiriyoruz.

Yetişkinler için bisiklet bizden, 12 yaşın altında çocuklar için kendi bisikletleri olması gerekiyor.

İster haftaiçi, ister haftasonu – İstediğiniz gün ve saatlerde.

Bir ders ücreti 100 TL dir.

Bir ders süresi 1 saattir.

Tanıtım Filmi

Bisiklet Eğitim Alanlarımız

Deneyim Turları

Temel Bisiklet Eğitimleri sonrasında sürüş kalitesini arttırmak adına Deneyim Turları yapıyoruz.

Siz bisikletle özgürce pedallarken Eğitimciniz size eşlik ediyor.

Trafikten uzakta geniş alanlarda yaptığımız deneyim turları esnasında doğru kalkış ve duruşlar, fren mesafesi, dönüşler, ani fren kontrolü, vitesler, yokuş teknikleri konusunda deneyim kazanmanızı sağlıyoruz. 

İstanbul Bisiklet Turları

Bisiklet Eğitimleri ve Deneyim Turları sonrasında sizler için hazırladığımız bisiklet turlarımıza katılabilirsiniz.

Bisiklet Turlarımızda yine eğitimciniz sizlerin yanında oluyor ve hem rehberlik hem de teknik destek sağlıyor.
 

Bisikletli Tatil

Bisiklet Eğitimleri, Deneyim Turları ve Bisiklet Turları ardından Bisikletli Tatile çıkabilir ve özgürlüğü yaşayabilirsiniz.

Türkiye'nin önemli turizm bölgelerinde Konaklamalı, Rehberli, Teknik Servis, Araç Desteği, Sigorta, A Gurubu Acente hizmetleri ile Butik Bisiklet Turları organize ediyoruz.